Jeden świat, wiele języków

Co musisz wiedzieć, zanim pójdziesz do biura tłumaczeń? Sprawdź!

Czy język angielski wystarcza?

Język angielski zaskarbił sobie miano języka międzynarodowego, dlatego dzięki niemu można wyjść z wielu stresujących sytuacji. W obecnych czasach coraz więcej osób potrafi biegle się nim posługiwać, dlatego stracił on na swojej wyjątkowości.

Wykorzystywanie języka angielskiego nie jest już wielkim wyczynem. W trakcie rekrutacji może okazać się, że jest to niewystarczająca znajomość języków obcych, ponieważ angielskie traktowany jest jako coś oczywistego.

Jakie języki poznać, aby móc się wyróżnić?

Niezwykle ważne jest, aby nauczyć się języka, na który jest zapotrzebowanie. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoja nauka odnajdzie zastosowanie w rzeczywistości.

Tłumaczenie angielski

Do takich języków należą przede wszystkim skandynawskie. Wynika to przede wszystkim z faktu, że m.in. Szwedzi i Duńczycy pomimo swojej znajomości angielskiego, wolą prowadzić interesy w ojczystym języku. Dlatego nauka norweskiego lub szwedzkiego pozwali na urozmaicenie CV, a w niektórych przypadkach na szybsze znalezienie pracy.

Język niemiecki, czy warto się go uczyć?

Oczywiście, że tak! Przydaje się on do pracy tłumacza, ale nie tylko.

Współprace z zachodnim sąsiadem sprawiają, że jest to język niezbędny do wielu prac. Dzięki swobodnemu posługiwaniu się językiem niemieckim można nie tylko rozwijać swoje umiejętności, ale również firmę.

Język niemiecki jest również bardzo potrzebny wśród tłumaczy. Ze względu na częste emigracje Polaków do Niemiec, zapotrzebowanie na ten język stale rośnie.

Tłumaczenia na wyciągnięcie ręki

Język to najmniejsza bariera, kiedy możesz liczyć na pomoc tłumaczy!