Jeden świat, wiele języków

Co musisz wiedzieć, zanim pójdziesz do biura tłumaczeń? Sprawdź!

Tłumaczenia biznesowe 

W biurze tłumaczeń, w którym pracuję, obsługujemy nie tylko klientów indywidualnych, lecz także całe firmy - polskie i zagraniczne, małe i duże. Przygotowujemy dla nich tłumaczenia specjalistyczne wszelkiego rodzaju dokumentów, zwłaszcza wtedy, gdy podejmują współpracę z przedsiębiorcami z innych krajów. Prowadzisz działalność gospodarczą? Szukasz zagranicznych kontrahentów. Sprawdź naszą ofertę tłumaczeń biznesowych!

W jakim trybie tłumaczymy dokumenty biznesowe?

Tłumaczenia biznesowe inaczej są określane jako tłumaczenia dla firm. Ponieważ zazwyczaj nie mamy tu do czynienia z dokumentami mającym moc prawną, najczęściej tłumaczymy teksty w trybie zwykłym. Nie oznacza to jednak, że taki przekład jest łatwiejszy i nie stawia przed tłumaczem żadnych wyzwań.

Tłumacz biznesowy powinien dobrze znać język, z którego i na który tłumaczy. Brzmi banalnie, ale tu nie chodzi jedynie o perfekcyjne umiejętności gramatyczne czy stylistyczne. Osoby zajmujące się tłumaczeniami specjalistycznymi dla firm muszą umieć zwracać uwagę na każdy szczegół w tłumaczonym tekście, a przede wszystkim rozumieć specyfikę danej branży.

Istotna jest również pogłębiona świadomość różnic kulturowych, które mogą mieć niebagatelny wpływ na przebieg kontaktów biznesowych między firmami pochodzącymi z diametralnie różnych kręgów kulturowych (np. europejskiej i arabskiej). Nic dziwnego, że ode mnie i moich kolegów i koleżanek po fachu wymagana jest duża odpowiedzialność za powierzone zadania.

tłumaczenia biznesowe

Jakimi tekstami się zajmujemy?

Tłumacz biznesowy tłumaczy każdy rodzaj tekstu, który jest wymagany do funkcjonowania firmy. Najczęstsze rodzaje tekstów tłumaczonych w ramach tłumaczeń specjalistycznych dla firm to:

  • wszelkiego rodzaju korespondencja, np. listy, faksy i e-maile,
  • dokumentacja przetargowa,
  • zamówienia i faktury,
  • umowy o współpracy,
  • protokoły,
  • raporty finansowe, np. bilanse i rachunki zysków/strat
  • opinie na tematy związane z działalnością firmy.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnego tłumaczenia tekstów dla swojej firmy, postaw na nasze katowickie biuro tłumaczeniowe. W razie konieczności możesz zamówić u nas tłumaczenie ekspresowe - zrobimy, co w naszej mocy, by jak najszybciej dostarczyć Ci kompletny i w pełni poprawny przekład.

Tłumaczenia na wyciągnięcie ręki

Język to najmniejsza bariera, kiedy możesz liczyć na pomoc tłumaczy!